Pavla Gerschonová: Primárním materiálem, který používáme, je bambusový úplet vyráběný v ČR

Pavla je návrhářkou a na základě dlouholeté praxe v oblasti tvorby spodního prádla také spoluzakladatelkou značky Heaven Li, s níž jsme na základě oboustranného zájmu navázali spolupráci a nabídli tak ženám možnost prádlo otestovat osobně. Pavla tvoří také pod značkou Page Fashion konkrétní kolekce či oděvy na zákazku. Má za sebou taktéž organizaci festivalu mladé módy Arcolor, který podporuje mladé talenty v cestě za svým snem. A nově nyní funguje jako produkční Sustainable Fashion Day, který se zabývá udržitelnou módou.

Pájo, jaké byly počátky Tvé cesty za prací návrhářky a proč právě oděvy?

Možná pobaví situace, díky které jsem v sobě vlastně objevila umělecké sklony a v návaznosti na to i radost tvořit oděvy. Mamka mě jako dítě zapsala na hodiny klavíru a po pár lekcích jí učitelka doporučila, jestli mě nechce dát spíše na výtvarku. Paní učitelka zcela určitě v tu chvíli netušila, jak moc mi tím ovlivnila život. 😀 Výtvarka mi sedla a od toho se odvíjela následná studia. A oděv především proto, že oproti jiným uměleckým disciplínám je oděvní návrhářství prostě praktické, civilní a zároveň stále umělecky kreativní. Je samozřejmě více možností, jak oděv zpracovávat, od konceptuálních kolekcí, kdy je oděv vnímán spíše právě jako výtvarný objekt, po ty civilní. Ráda pracuji s oběma polohami, i když od ukončení studií se věnuji logicky spíše té druhé.

 
Kolekce Disonance | Diplomová práce 2013

Jak vypadá Tvůj běžný den?

Každé ráno začínám procházkou se svým psem a poklidnou snídaní – to se snažím dodržet každý den. Potom už se to liší, někdy pracuji na prádle, někdy úřaduji a řeším různé produkční a organizační věci, každý všední den odpoledne jezdím do krámku From Kaya with love a Heaven li, kde pracuji na zakázkách a věnuji se zákaznicím. Večer potom pokračuji v práci doma, často do nočních hodin. Proto se snažím udržet si ta klidnější rána.

Momentálně tvoříš nově spodní prádlo pod značkou Heaven Li. My jsme unešeni jeho jednoduchostí a krásou. Co je na něm krom toho jedinečné?

Myslím, že je to především obrovská pohodlnost, při jeho tvorbě myslím především na to, aby se nikde nic nezařezávalo, netahalo apod. Všechny podprsenky jsou výlučně bez kostic, které jsou velmi nepohodlné a z dlouhodobého hlediska každodenního nošení i nezdravé, škrtí a zamezují správnému fungování lymfatického systému. Zároveň je ale prádlo atraktivní a ženské.
Další výhodou prádla je, že je tvořeno na míru každé zákaznici, na základě správného bra-fittingu a konzultace o správném střihu, to přináší i další výhodu toho, že je možné prádlo individuálně pozměnit v barvě, kombinaci materiálů a podobně.


Kolekce spodního prádla Heaven li

Jaké při své tvorbě volíš materiály a jaký je Tvůj pohled na v současné době docela omýlané téma udržitelné módy?

O udržitelný životní styl se velmi zajímám a myslím, že tak postupně víc a víc i sama žiji. V poslední době se vyhýbám oděvním řetězcům, používám ekologické drogistické výrobky, snažím se nakupovat „bezobalově“, i když to je v Čechách zatím hodně „v plenkách“, nenakupuji zbytečnosti a přemýšlím tak, abych produkovala co nejméně odpadu. Ale směřuji k tomu se v těchto ohledech zlepšovat, stále jsem spíše v začátcích. To by ale bylo asi na delší povídání. 🙂
Co se týká prádla, tak primárním materiálem, který používáme, je bambusový úplet vyráběný v ČR. Celkově dbám na to, aby veškeré použité materiály pocházely z EU a také mohu říci, že z výroby prádla není téměř žádný zbytkový materiál.

Tvoříš oblečení i pro sebe samou? 🙂

To je otázka na tělo :), mám pár oblíbených kousků od sebe, ale málo. Přitom mě to samotnou vlastně štve a chci si vytvářet oblečení více, jen na to moc nezbývá čas. Mám dlouhý seznam nápadů, které si chci ušít – alespoň si to už píši a črtám. 😀

A do čeho se oblékáš úplně nejraději?

V poslední době u mě vítězí pohodlnost a pro všední dny ustupuji z elegantnosti. Téměř všude se mnou totiž jezdí pes, takže každodenní cestování mám spojené s venčením. Lodičky si tedy obuji málokdy :D. Když bych měla popsat můj nejoblíbenější outfit, jsou to teď černé úzké kalhoty a volné, delší až oversize košile, halenky, případně svetry. Dost svršků si pořizuji záměrně větších velikostí, mám ráda jednoduchost a kombinaci černé barvy a zlatavých odstínů.


Kolekce spodního prádla Heaven li

Jaký je podle tebe kousek oděvu, který by neměl chybět žádné ženě v šatníku?

Jestli mám jmenovat jeden kousek – tak jsou to právě černé úzké kalhoty. Ale myslím, že je to dost subjektivní. 🙂 Důležité je přemýšlet tak, aby se oblečení v našem šatníku dalo vzájemně kombinovat a každý nový kousek by měl zapadat mezi ostatní. Nakupovat tedy s rozmyslem a vyhýbat se impulsivním nákupům. Ale to už bych zase sklouzla k té udržitelnosti. 🙂

Kam se za Tebou můžeme zastavit, budeme-li chtít ušít něco na zakázku?

Velmi ráda uvítám dámy v krámku na Vyšehradské 7 v Praze, kde si můžou vyzkoušet i objednat nejen prádlo, ale také krásné ženské šaty From Kaya with Love. Otevřeno máme každý všední den mezi 13:00 – 18:30.

A na závěr otázka, která je por všechny ženy na našem Essentialistu stejná. Jaká je podle tebe esence ženské krásy?

Cítit se dobře a nestylizovat se do nikoho jiného!

Více o Pavle se dozvíte zde:
Pagefashion.cz
Heavenli.cz